Kobieta w Islamie (Libro en polaco)

Mohammad Hosejn Tabatabai

Przełożyła:

Barbara Szydłowska

PRZEDMOWA WYDAWNICTWA

Bezcenne dziedzictwo Domu Proroka [Ahl al-Bayt] – Niech spoczywają w pokoju – chronione i zabezpieczane przez ich następców jest wszechstronną Szkołą filozoficzną zawierającą wszelkie nurty myśli i wiedzy islamskiej.

Szkoła ta wykształciła wielu wyśmienitych naukowców, którzy czerpali swoją inspirację z tego bogatego i czystego źródła. Przewidziano, że muzułmańska umma wraz z uczonymi, którzy podążają śladami Imamów (a.s.) oraz Dom Proroka, uczynią co w ich mocy, by odpowiedzieć na zadawane pytania oraz rozwiać wszelkie wątpliwości podnoszone przez różne wyznania i prądy pochodzące zarówno ze świata islamskiego, jak i spoza niego.

Przez ostatnie wieki grupa ta udzielała wiele przemyślanych odpowiedzi i wyjaśnień odnośnie licznych pytań i wątpliwości.

Zgromadzenie Ahl al-Bayt World Assembly (ABWA) czuje się w obowiązku bronić świętości i prawdziwości islamskiego przesłania, choć często spotyka się z zarzutami ze strony różnych sekt i wyznań oraz prądów wrogich islamowi.

Zgromadzenie podąża śladami Domu Proroka Ahl al-Bayt (s.), oraz wyznawców tej szkoły, starając się być zawsze chętnym i gotowym do konfrontacji, a także stać w pierwszym szeregu, by siać zgodę, harmonię i sprostać wymogom stawianym przez nowe czasy.

 

kobieta-w-islamie.pdf

Responder

Introduce tus datos o haz clic en un icono para iniciar sesión:

Logo de WordPress.com

Estás comentando usando tu cuenta de WordPress.com. Cerrar sesión /  Cambiar )

Google photo

Estás comentando usando tu cuenta de Google. Cerrar sesión /  Cambiar )

Imagen de Twitter

Estás comentando usando tu cuenta de Twitter. Cerrar sesión /  Cambiar )

Foto de Facebook

Estás comentando usando tu cuenta de Facebook. Cerrar sesión /  Cambiar )

Conectando a %s